Betül Alganatay Methodu

https://actedcity.com/wp-content/uploads/2020/07/Team2.png

BAM Methodu

Betül Alganatay Methodu Nedir?

Bazı oyuncular bizi ekrana kitler, bazılarını izledikçe izleyesimiz gelir, bazılarına da sadece bakar ve geçeriz,onları çok önemsemeyiz, "bana hitap etmiyor" deriz. Neden bazı oyuncular bizi etkilerken, bazılarını ise hiç umursamayız? Çünkü o çok beğendiğimiz oyuncular bizi de yaşamış oldukları o anın içine katarlar . Peki bunu nasıl başarırlar?

Kendinize sorarmısınız hiç ? Anı nasıl yaşarım? Nasıl farkında olurum?

Yıllarca şu soruları kendime sorup durdum. Acaba ben anı yaşıyor muyum? Yaşıyorsam yaşadığım anlardaki hislerim ne? Nasıl anda kalıyorum/kalabiliyor muyum? Yaşadığım anların farkındamıyım? Peki ya etrafımdakilerin ? Kendimi doğru ifade edebiliyor muyum? İnsanlarla iletişimim gerçek mi? Doğal mıyım yoksa sosyal durumlar benim olma halimi etkiliyor mu ?

Bu soruların cevabını almak için New York’da kapısını çalmadığım oyuncu koçu ve okumadığım kişisel gelişim kitabı neredeyse kalmamıştı bir dönem . Anthony Bova’dan ( Eric Morris’in New York temsilcisi) yaklaşık 3 sene ders aldıktan sonra kendisine asistanlık yapmaya başladığım yıllarda taniştım Eric Morris metoduyla ve aralanan bu kapıyla da diğer oyunculuk methodlarıyla da tanışmış ve çalışmış oldum. Bu methodlar Meisner, Adler ,Uta Hagen methodlarıydı. 15 seneyi aşan çalışmalardan sonra da biraz bu methoddan biraz şu methoddan koçluk yapayım derken bir de baktım ki dersleri kendi üretmiş olduğum bir tarzda bir methodda ilerleyerek anlatıyorum. Bu üzerinde çalıştığım methodla da son 7 senedir Türkiye’de ve New York’da bir çok oyuncu yetiştirmiş oldum.

Bize Katılmak İster Misin?

Bize Katılmak İster Misin?

Bize Ulaş
Halk Caddesi No:52-4, Üsküdar, İSTANBUL
+90-505 005-6047
Pazartesi-Cuma 10:00-19:00
Call Now ButtonHemen Ara